przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne jest to proces w którym zawodnik zdobywa umiejętności pozwalające mu osiągnąć lepsze wyniki w rywalizacji sportowej. Poprzez planowanie poszczególnych okresów treningowych wzmacnia swoją wytrzymałość, buduję siłę mięśniową i poprawia moc, co w rezultacie ma pomóc mu wygrać rywalizacje ze swoim przeciwnikiem. Przygotowanie motoryczne to kompleksowe podejście do budowania wysokiej formy fizycznej poprzez trening, odżywianie i regeneracje.

Trening motoryczny

Współczesny sport stawia przed zawodnikami oraz trenerami coraz większe wyzwania. Tak jak zmienia się sprzęt i zasady gry tak samo zmienia się proces szkolenia i metody treningu. Przygotowanie motoryczne zawodnika do rywalizacji sportowej o najwyższe cele jest zadaniem trudnym i pracochłonnym. Nowoczesny sport wymaga nowoczesnego spojrzenia na proces planowania i realizacji treningu w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe.

Planowanie i monitorowanie treningu

My swoim podopiecznym możemy zagwarantować najwyższe światowe standardy panujące w przygotowaniu motorycznym zawodników. Pracując wg koncepcji światowego lidera, którym jest Athletes Performance zadbamy o to by współpraca z nami przyczyniła się do osiągania sukcesów w walce o najwyższe cele.

Nasza działalność ma ścisłe określony przebieg. Pierwszym etapem jest zbadanie motoryki podstawowej, która badamy za pomocą testu funkcjonalnego FMS. Kolejnym etapem jest pomiar siły, mocy oraz wytrzymałość , czyli tych cech motorycznych, które decydują o poziomie formy sportowej. Dalszym etapem jest analiza dyscypliny pod kątem doboru środków i metod treningowych.